Patriotest

Celem konkursu jest promowanie patriotyzmu oraz wiedzy na temat odrodzenia sie państwa polskiego wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości historycznej.

PATRIOTEST skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Zostanie przeprowadzony w szkołach, które zgłoszą chęć udziału, pod opieką nauczyciela-organizatora, 12 listopada 2018 r. W celu wyrównania szans wszystkich uczestników, uczniów podzielono na dwie kategorie wiekowe:
- klasy 5-6 szkoły podstawowej
- klasy 7-8 szkoły podstawowej
Dla każdej kategorii wiekowej, która będzie oceniana niezależnie, przygotowano test składający się z zestawu 30 pytań. Do każdego pytania dołączono 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna.
Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są w regulaminie

Każdy uczestnik PATRIOTESTU otrzyma dyplom uczestnika poświadczający udział w konkursie. Ponadto uczniowie, którzy osiągną najlepsze wyniki otrzymają:
Wszyscy nauczyciele-organizatorzy otrzymają dyplomy poświadczające zaangażowanie w organizację ponadprogramowego, ogólnopolskiego konkursu.
Ponadto, nauczyciele-organizatorzy ze szkół, w których do konkursu przystąpi ponad 100 uczniów, otrzymają atlas lub encyklopedię przyrodniczą o wartości ponad 100 zł.

PATRIOTEST jest konkursem samofinansującym się. Środki na nagrody i organizację pochodzą od sponsorów oraz z opłat   wpisowych uczestników. W roku 2018 opłata wynosi:
- 8 zł od uczestnika, w przypadku gdy szkoła zgłosi od 7 do 20 uczestników;
- 7 zł od uczestnika, w przypadku gdy szkoła zgłosi powyżej 20 uczestników.
Nauczyciel-organizator wpłaca zebrane opłaty za faktyczną liczbę uczestników na konto Ogólnopolskiego Centrum Edukacji po przeprowadzeniu konkursu.

Szkołę do konkursu będą mogli zgłaszać nauczyciele, do 26 października 2018 r. wybierając jeden z poniższych sposobów:
- wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.oce.edu.pl
- drukując i wypełniając kartę zgłoszeniową i wysyłając ją faksem na nr 22 18 555 18
- drukując i wypełniając kartę zgłoszeniową i wysyłając ją pocztą na adres:
- dzwoniąc pod nr 22 425 13 34

KALENDARIUM
26 października - koniec zgłoszeń szkół do konkursu
8 listopada- dostarczenie przez OCE niezbędnych materiałów do przeprowadzenia konkursu
12 listopada - przeprowadzenie konkursu oraz odesłanie pocztą wypełnonych kart odpowiedzi na adres OCE
13 listopada - opłata za konkurs
4 stycznia - przekazanie szkole wyników PATRIOTESTU wraz z nagrodami, dyplomami oraz statystykami