Ekotest

Pragniemy zaprosić Państwa szkołę do udziału w piątej edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska - EKOTEST. Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego.

EKOTEST skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Zostanie przeprowadzony w szkołach, które zgłoszą chęć udziału, pod opieką nauczyciela-organizatora w dniu 15 kwietnia 2015 r.
W celu wyrównania szans wszystkich uczestników, uczniów podzielono na trzy kategorie wiekowe:
         - klasy 3-4 szkoły podstawowej
         - klasy 5-6 szkoły podstawowej
         - klasy 1-3 gimnazjum
Dla każdej kategorii wiekowej, która będzie oceniana niezależnie, przygotowano test składający się z zestawu 30 pytań. Do każdego pytania dołączono 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są w regulaminie.

Poprzednie edycje konkursu EKOTEST, które odbywają się corocznie od kwietnia 2011 r. spotkały się z bardzo dużym zainteresoweniem oraz uznaniem zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli.
Testy archiwalne: archiwum.

Każdy uczestnik EKOTESTU otrzyma dyplom uczestnika poświadczający udział w konkursie. Ponadto uczniowie, którzy osiągną najlepsze wyniki otrzymają:
         - za zajęcie 1-go miejsca - metalowe dyplomy grawerowane oraz nagrody książkowe
Wszyscy nauczyciele-organizatorzy otrzymają dyplomy poświadczające zaangażowanie w organizację ponadprogramowego, ogólnopolskiego konkursu.
Ponadto, nauczyciele - organizatorzy ze szkół, w których do konkursu przystąpi ponad 100 uczniów, otrzymają atlas lub encyklopedię przyrodniczą o wartości ponad 100 zł.

EKOTEST jest konkursem samofinansującym się. Środki na nagrody i organizację pochodzą od sponsorów oraz z opłat wpisowych uczestników. W roku 2014 opłata wynosiła:
         - 7 zł od uczestnika, w przypadku gdy szkoła zgłosi od 10 do 20 uczestników;
         - 6 zł od uczestnika, w przypadku gdy szkoła zgłosi powyżej 20 uczestników.
Nauczyciel - organizator wpłaca zebrane opłaty na konto Ogólnopolskiego Centrum Edukacji najpóźniej 16 kwietnia 2015 r. - po przeprowadzeniu konkursu.

Szkołę do konkursu mogą zgłaszać nauczyciele, najpóźniej do 27 marca 2015 r. wybierając jeden z poniższych sposobów:
         - wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.oce.edu.pl
         - drukując i wypełniając kartę zgłoszeniową i wysyłając ją faksem na nr 22 425 13 35
         - drukując i wypełniając kartę zgłoszeniową i wysyłając ją pocztą na adres:
         - dzwoniąc pod nr 22 425 13 34

KALENDARIUM
27 marca - koniec zgłoszeń szkół do konkursu
13 kwietnia - dostarczenie przez OCE niezbędnych materiałów do przeprowadzenia konkursu
15 kwietnia - przeprowadzenie konkursu
15 kwietnia - wysłanie pocztą wypełnionych kart odpowiedzi na adres OCE oraz opłata za konkurs
25 maja - przekazanie szkole wyników EKOTESTU wraz z nagrodami, dyplomami oraz statystykami